Antonín Kirpal, Přeštice

02Únor2022

Firma Antonín Kirpal z Přeštic používá již dvě plošiny Leguan. Jako první pořizovali před několika lety model Leguan 160 na kolovém podvozku a jako druhou plošinu si  koupili model Leguan 190 na pásovém podvozku. Firma se zabývá především prořezem stromů – větví ,aby se předcházelo pádům na vedení vysokého napětí. Obě plošiny denně pracují v těžkém terénu v zimě, nebo v létě.

„Když člověk pracuje na těžko přístupných místech, je důležité mít vybavení, které lze snadno přepravovat a používat v jakémkoli typu terénu.“ Antonín Kirpal již léta používá stroje Leguan k tomu, aby zvládl všechny typy prací – rychle a bezpečně.

Než jsme si koupili náš první stroj Leguan 165, museli jsme šplhat po stromech, abychom je ošetřili nebo pokáceli. To nám Trvalo hodiny. Dnes můžeme udělat stejnou práci během několika desítek minut, chválí si p. Kirpal.

Práce musí být provedena bez ohledu na to, jak náročné podmínky aktuálně jsou. Jsem spokojen s tím, jak nám Leguan práci v těchto podmínkách ulehčil. Díky velkému bočnímu dosahu, který stroje poskytují, je možné je umístit relativně daleko od objektu, který je ošetřován. Lze jej použít ve všech možných situacích. Při práci na stromech nebo na střechách. Je velmi všestranný, uzavírá.

Jak říká p. Kirpal ve videu přiloženém níže „Nejdůležitějším faktorem pro nás byla mobilita v nerovném terénu“ . S Leguanem můžeme projet mokrou louku, nebo jinými náročnými terény, se kterými se denně potýkáme.

»zpět do archivu novinek