kontaktovat prodejce

Nakladače AVANT AVANT E série

bez emisí

KRÁTKÝ POPIS

 • První E-nakladač nabízející Li-Ion technologii.  
 • Kompaktní kloubový E-nakladač s velkým potenciálem 
 • Jednoduchý na ovládání a bezpečný na práci 
 • Baterie na bázi olova nebo Li-ION technologie. 
 • Permanentní pohon 4x4 pro náročné použití
 • Viceúčelový - velký rozsah přídavných nářadí

VYUŽITÍ PRO

 • Údržba veřejných prostranství - obce a města
 • Zahradnické práce a provoz zahradnictví 
 • Kompletní využití okolo domu 
 • Stavební práce, odklízení demolic a demoliční činnosti
 • Farmy
 • Soukromé využití 
 • Golfová hřiště 
 • Koňské stáje, haly a jízdárny

Nejvíce kompaktní a univerzální kloubové nakladače v ČR.
made in finland

Modelová řada E je nová modelová řada nakladačů Avant, využívající pohon na elektrickou energii. Elektrická energie je akumulována v bateriích - a to v olověných nebo Li-Ion článcích. Vývoj elektrických nakladačů Avant sahá již do roku 2005, kdy Avant vyrobil první Avant 500-E. V té době však ještě nebyla technologie baterií připravena na provoz nakladačů a tak s dalším vývojem musel Avant počkat. V roce 2017 tak Avant dokončil vývoj plně elektrického nakladače. Jako první uvedl v roce 2016 na trh nakladač s Li-Ion technologií. Elektrický pohon je z pohledu ekonomiky a životního prostředí velice výhodný. Pokud k tomu vezmeme v potaz nulové emise a minimální hluk při práci, jsou pak nakladače Avant velice vhodní pomocníci v uzavřených prostorách, u zvířat, v demolicích atp. 

Motory jsou použité vždy dva a to stejnosměrné. Jeden motor pohání pojezdové čerpadlo, druhý elektromotor pohání zubové čerpadlo pracovní hydrauliky. Výkonově jsme pak v součtu na 11,5 kW u modelu E5 a 13,8 kW u modelu E6.   

Baterie / nabíjení - u modelu E5 jsou použity baterie s olověnými články, model E6 má již baterie s technologií Li-Ion. Baterie Li-Ion mohou pracovat 2500 cyklů. Výdrž této baterie se pohybuje okolo 5 hodin na jedno nabití. Nabíjecí čas je závislý na příkonu nabíjecího zdroje. S nabíjecím příkonem 400V/32A je baterie na 100 procentech za jednu hodinu. Z 20 procent na 80 procent je schopna se nabít za 40 minut. Při příkonu 220V/16A je nabíjecí čas 6,5 hodiny na 100 procent. Baterie vyvíjí Avant ve spolupráci s finskou firmou VALMET.

Prostupnost - stálý pohon na všechna čtyři kola zaručuje dokonalý přenos síly a optimální možnosti pohybu v terénu. I bez uzávěrky diferenciálu je trakce vynikající. Plná uzávěrka je příplatková výbava. 

Pojezd - pojezd modelové řady E je řešen jako bezestupňový hydrostatický pohon. Již toto je zárukou velké tažní síly a vysoké citlivosti při ovládání. Princip a provedení tohoto pojezdu je převzatý z velkých kolových nakladačů. Modely řady E jsou jednorychlostní. 

Přídavná hydraulika modelové řady E je velice výkonná a hlavně srovnatelná s velikostí stroje. Přídavná hydraulika slouží k pohonu aktivních nářadí jako jsou frézy na sníh, zametače apod. Velikost průtoku oleje v přídavné hydraulice je dáno otáčkami motoru. To znamená, že maximální výkon přídavné hydrauliky je při maximálních otáčkách elektrického motoru. A díky nezávislému ovládání hydrostatického pojezdu jsme i při maximálních otáčkách schopni pohybovat nakladačem v rychlosti v řádech metrů za hodinu. Díky tomuto unikátnímu řešení obsluha dokáže přizpůsobit aktuální rychlost například velikosti sněhové pokrývky a pod. V případě potřeby ubere rychlost a nebo naopak přidá. A toto vše bez jakýchkoliv škrcení průtoku či brzdění stroje.

Pracoviště obsluhy - všechny ovládací prvky jsou umístěny s ohledem na ergonomii práce. Ve standardu je rameno ovládané joystikem, na přání lze na joystiku ovládat i třetí funkci - přídavnou hydrauliku. Výborná je také viditelnost na nářadí po celou dobu zdvihu. Servořízení s posilovačem zvyšuje manévrovatelnost.  

Pevný kloub - jež se umí natáčet pouze podle svislé osy, zaručuje stabilitu stroje. Zadní část má díky nízko uloženému těžišti obrovský klopný úhel, a právě díky kloubu jež neumožňuje boční natáčení přenášíme tuto boční stabilitu i na přední část. Díky tomuto je Avant velice stabilní nakladač, i když je kloubem řízený. 

Zvažujete nákup? Chcete
stroj předvést?

Kontaktuje naše profesionály, kteří vám zodpoví všechny otázky a produkt předvedou.

kontaktovat prodejce

Videa nakladače / nosiče nářadí Avant E


 

 

Zvažujete nákup? Chcete
stroj předvést?

Kontaktuje naše profesionály, kteří vám zodpoví všechny otázky a produkt předvedou.

kontaktovat prodejce

Využití nakladače / nosiče nářadí Avant E lze díky velkému rozsahu
příslušenství využít ve velmi širokém spektru činností


Manipulace s paletami ve vnitřních prostorách

 č.2
 č.3

Úklid a údržba areálu, zimní údržba, zametání 
 č.7
 č.8

Kompletní využití okolo domu - manipulace, palivové dřevo, kopání
 č.9
 č.10

Odklízení demolic - nakládání materiálů
 č.11
 č.12

Malé farmy - kydání a zakrmování, vrtání sloupků
 č.13
 č.14

Koňské stáje, haly a jízdárny - kydání, manipulace, nakládání
 č.15
 č.16

Zvažujete nákup? Chcete
stroj předvést?

Kontaktuje naše profesionály, kteří vám zodpoví všechny otázky a produkt předvedou.

kontaktovat prodejce
Základní údaje
Délka
Hmotnost
Maximální rychlost
Motor
Výkon
Palivo
Chlazení
Uzávěrka diferenciálu
Pojezd
Čerpadla
Hydraulika pracovní
Počítadlo motohodin
Maximální zdvihací síla
Maximální výška zdvihu
Poloměr otáčení
Brzda
Pneumatiky
Ochranný rám
Zvedací rameno s paralelogramen
Přídavné závaží
Pracovní osvětlení
Závěs ISO 50
Zvláštní výbava