kontaktovat prodejce

Nakladače AVANTVyberte si svůj nakladač

Proč si vybrat nosič nářadí AVANT?

AVANT je nejkompaktnější a nejuniverzálnější kloubový nosič nářadí spojený s teleskopickým nakladačem. Díky osmi modelovým řadám umí vyhovět každému zájemci a má řešení na každou práci. Nářadí je navrženo speciálně pro nosiče Avant a to tak, aby byly zachovány důležité vlastnosti celé sestavy. A to zejména výkon, životnost a bezpečnost práce.

STABILITA A BEZPEČNOST

1. V KAŽDÉ SITUACI STABILNÍ

Pevný kloub je kloub, jež se umí natáčet pouze podle svislé osy. Tento kloub zaručuje stabilitu stroje. Zadní část má díky nízko uloženému těžišti obrovský klopný úhel, a právě díky kloubu jež neumožňuje boční natáčení přenášíme tuto boční stabilitu i na přední část. Díky tomuto je Avant velice stabilní nakladač, i když je kloubem řízený. 

2. BEZPEČNOST NA PRVNÍM MÍSTĚ

Díky kombinaci stálého pohonu všech kol a pevného kloubu je jízda v obtížných terénech výrazně snadnější a mnohem bezpečnější. Každé kolo má svůj hydromotor, což zaručí ten nejlepší přenos veškeré dostupné síly na kola. Navíc jsou ve standardu na stroji vždy ochrana proti přetočení (ROPS) a ochrana proti pádu (FOPS). Tyto dva bezpečnostní prvky zajišťují dokonalou ochranu obsluhy při pádu stroje na bok a nebo při pádu nějakého předmětu shora na stroj (rozpadající se paleta apod). 

JEDINEČNÝ A ORIGINÁLNÍ DESIGN NAKLADAČE

1. DESIGN RAMENE S TELESKOPICKÝM VÝSUVEM A PARALELOGRAMEM

Výborný a neomezený výhled obsluhy dopředu s jasným výhledem na příslušenství umožňuje větší přesnost, efektivitu a bezpečnost při práci. Řidič má dokonalý přehled o práci přímo ze sedadla obsluhy. Díky teleskopickému rameni lze zvedat předměty mnohonásobně těžší než u  konkurenčních strojů bez teleskopického výsuvu. Díky teleskopickému výsuvu mohu složit paletu z druhé strany korby nákladního vozu a nebo naopak předmět přitáhnout ke stroji a tím výrazně zvýšit stabilitu při převozu nákladu. Paralelogram - neboli vyrovnávání naklopení desky po dobu zdvihu ramene přináší neobyčejný komfort obsluze stroje. 

2. USPOŘÁDÁNÍ NAKLADAČE

Obsluha u modelových řad 200 a 400-700 sedí na přední části nakladače - tzn. před kloubem. To přináší výborný výhled na práci bez nutnosti se nějak naklánět či vyklánět. I připojení nářadí je v tomto případě hračka. Sedět vpředu, nejblíže k pracovnímu nářadí, jak to jen jde - zkrátka přesně tam, kde má obsluha optimální přehled. Kvůli výhledu obsluhy je i konstrukce zvedacího ramene excentrická a jednotrubková. Jeden zvedací píst zvyšuje stabilitu ramene při zdvihu, píst teleskopického výsuvu je skrytý před poškozením. 
Pracoviště obsluhy je konstruováno s ohledem na maximální ergonomii práce

  • Dostatek místa i pro velké uživatele 
  • Intuitivní ovládání, výborně umístěné ovládací prvky
  • Excelentní pocit z jízdy  
  • Neomezený výhled 
  • Lehký výstup a nástup obsluhy

3. MULTIFUNKCE

Nosič nářadí Avant je synonymem pro multifunkční využití. Velký hydraulický výkon na přídavné hydraulice nabízí možnost použití širokého spektra nářadí - ať již aktivních nebo pasivních. Vysoký výkon dovoluje bezproblémové nasazení mulčovačů, sněhových fréz, půdních a pařezových fréz, drtičů, překopávačů kompostu, štípaček na dřevo apod.. 

4. POHON NAKLADAČE

Hydrostatický pohon s rychlou možností směru jízdy je nepřekonaný systém pojezdu pro nosiče nářadí a nakladače. Bezúdržbový systém umožňuje bezestupňově měnit rychlost pojezdu a jeho směr. To vše dle aktuální situace při práci. Pístové kolové motory POCLAIN dodávají maximální možnou sílu. Díky oddělenému a nezávislému ovládání hydrostatického pojezdu jsme i při maximálních otáčkách schopni pohybovat nakladačem v rychlosti v řádech metrů za hodinu. Díky tomuto unikátnímu řešení obsluha dokáže přizpůsobit aktuální rychlost například hustotě trávy, velikosti sněhové pokrývky a pod. V případě potřeby ubere rychlost a nebo naopak přidá. A toto vše bez jakýchkoliv škrcení průtoku či brzdění stroje. Jako motory jsou používané špičkové motory KUBOTA nebo KOHLER. 

5. ROZMĚRY NAKLADAČE

Celková délka nakladače se pohybuje mezi 1800 mm a 3100 mm. To je předpoklad výborné manévrovatelnosti i ve stísněných podmínkách. Obrovská deviza nakladačů Avant je i jejich hmotnost - ta hraje důležitou roli při řešení transportu nakladače, při práci na půdách či stropech hal (vyklízení hnoje po drůbeži, zaskladňování balíků sena, demoliční práce apod... ) nebo při práci na zámkové dlažbě či jiných měkkých podkladech. 
Nízko položené těžiště nakladačů je velký předpoklad pro výbornou stabilitu stroje při pohybu na svazích. Svahová dostupnost kloubových nakladačů přesahuji i 30°. 

6. PŘIPOJENÍ PŘÍDAVNÉ HYDRAULIKY

Ve standardu se nakladače dodávají s připojování přídavné hydrauliky pomocí multikupleru. Jedná se o dva doky obsahující veškeré hydraulické a elektrické propojení a tyto po přiložení k sobě pouze jedním pohybem klíče zajistíme. Tím se vše připojí. Takto jsme schopni připojit i hadice, jež jsou díky rozpálenému sluníčku pod tlakem a nebo naopak se vyhneme potížím se zmrzlými rychlospojkami a hadicemi v zimě. 

Nejvíce kompaktní
a univerzální kloubové
nakladače v ČR. made in finland